PŘESTAŇTE VÁŽIT JÍDLO A POČÍTAT KALORIE.

Moji klienti mají mnoho společného. Jsou to znalci všech možných diet a stravovacích omezení. Trápili se hladověním, vynecháváním jídel, vážením jednotlivých porcí a počítáním kalorií. Nikdo z nich to však dlouhodobě nevydržel. To se snad ani vydržet nedá. Zvlášť v dnešní rychlé době. Než si ráno odvážíte snídani, už abyste svačili. Oběd vám na váhu asi taky všude neprodají a ještě ke všemu ty kalorie!

Oblíbeným pamlskem žen, které drží dietu a tzv. zdravě hřeší, jsou želatinové bonbóny! Želatinové bonbóny jsou totiž plné vitamínů a ovoce a navíc ta želatina – na klouby, na vlasy ….na všechno! Musím ještě doplnit informace o kalorické hodnotě. Ano, pravdou je, že kalorická hodnota bonbónů je v tomto případě menší než kalorická hodnota mandlí.

Co to všechno ale znamená? Mandle vám dodají větší energii přepočtenou na kalorie, než stejné množství želatinových bonbónů. Navíc obsahují vlákninu a zdravé tuky, které vás na dlouhou dobu zasytí. Mandle mají vysoký obsah vitamínu E, o kterém se právem říká, že je to vitamín mládí, krásy a vitality. Podle nejnovějších studií jsou mandle zdrojem prebiotik, které prospívají střevní mikroflóře a posilují imunitu. Kromě toho mandle obsahují důležité minerály (hořčík, zinek, železo), které nás udržují v dobré psychické kondici.

A jak je to s těmi želatinovými bonbóny? Jejich kalorická hodnota je daná především obsahem cukru. A to je asi tak všechno! Žádné jiné výživové hodnoty bohužel neobsahují. Kromě toho velice brzy dostanete hlad a většinou i neodolatelnou chuť na další sladkosti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *