Pozdní léto velí dobít baterky.

Konec prázdnin ještě neznamená podzim. Označení pozdní léto, myslím, dokonale vystihuje atmosféru tohoto období. Počasí nám většinou umožňuje být více venku než doma, vychutnáváme sluneční paprsky, které už nejsou tak ostré, ale stále hřejivé a o to příjemnější.

Navíc je to doba sklizně všeho, co se urodilo na zahradách. Dozrává poslední ovoce a zelenina, vše je připraveno ke sklizni a spotřebě, popřípadě k uchování na zimu.

Babí léto by pro vás mohlo být příjemnou výzvou, jak zařadit do svého jídelníčku co nejvíce čerstvých místních potravin, které nedozrály ve skladech potravinových řetězců, ale na slunci a čerstvém vzduchu. A kdybyste náhodou nevěděli, co uvařit, nebo jak naložit s letošní úrodou, budu se snažit inspirovat vás nejen návody a recepty na přípravu téměř podzimních jídel, ale přidám vždy i informaci, proč tu kterou potravinu zařadit do vašeho nákupního seznamu.

Období pozdního léta je skutečně doba, kdy bychom měli dobít baterky a připravit své tělo na období sychravého podzimu, abychom odolali všem virózám a rýmečkám. Tak tedy s chutí do toho!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *