NEVĚŘTE POPLAŠNÝM ZPRÁVÁM…

…I KDYŽ NĚKTERÝM VĚŘIT MŮŽETE.

Čas od času využiju služeb MHD a jedu tramvají a stalo se mi to zrovna dnes. Stála jsem nad paní, která byla začtená do takových těch rychlonovin a tak si říkám mrknu, o čem se píše. Nemám ráda alarmující zprávy typu „na horách na vás čeká sněhová past“. V překladu znamená na horách je hodně sněhu. Další poplašný titulek hlásal „přejídání z nás vysává život“. Sice trochu morbidní, ale pravdivé.

Co se stane, když to přeženeme s množstvím jídla? Rozhodně nejsme připraveni lámat skály a s chutí a elánem se pustit do jakékoliv činnosti, natož pak do práce. Naopak jsme unavení, bez nálady a co víc, za chvíli máme zase hlad nebo spíš chuť na něco… no a tak to jde až do večera. Výsledkem takto v hojnosti prožitém dni je, že jsme unavení, otrávení, ale nemůžeme dlouho usnout, v noci se budíme.

Ráno po takové noci nestojí za nic a tak dostaneme nápad „pořádně se najez, ať to dneska zvládneš“ …no a tak to jde další den…a týden…a pak už jsme špatně naložení nejen z jídla ale také z toho jak vypadáme – špatná pleť, kruhy pod očima, vlasy nic moc, ze šatníku jsme vyřadili několik kusů oblečení, které nám jaksi nepadne. Fyzička pokud nějaká byla, tak už není…a to ještě nevíme, co se děje v našem těle. Vyčerpaní jsme totiž proto, že jsou vyčerpané naše ledviny, játra slinivka, srdce, žaludek, ze svalů se stala tuková masa, ze zásoby vitamínů a minerálů je směs odpadních látek, které naše tělo produkuje, ale nestačí se jich zbavovat. A to je chvíle, kdy už můžeme únavu pojmenovat. Třeba cukrovka 2. typu, vysoký cholesterol, nemoci srdce a žaludku. To jsou nemoci, které nechytíte v tramvaji nebo na poště, ale projíte se k nim. Ty z vás skutečně vysávají krásu, energii a nakonec i život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *