Letošní podzim si užiju.

Taky se vám zdá, že jakkoli bylo léto krásné, tak podzim nás moc nehýčká a rychle nám chystá své „oblíbené“ plískanice, sychravo a vlezlo? Tak to jsme na tom stejně. Ale nedejme se a připravme se na toto období, abychom ho ve zdraví a v pohodě zvládli a co víc dokonce si ho i užili. Nevěříte, že to jde? Nechte se inspirovat a přečtěte si můj seznam úkolů pro letošní podzim:

  • Budu vařit skvělé krémové zeleninové polévky z toho, co si koupím na trhu. Už jsem vzdala své snažení, vypěstovat si vlastní zeleninu, a tak budu nakupovat sezónní a lokální na trhu. Kromě toho, že je zde všechno v běžné velikosti (moje výpěstky byly vždy ve velikosti XXS) a čerstvé, přesně jak velí zásady zdravé výživy, tak je zde velice inspirativní prostředí a nemusíte si ani sepisovat nákupní seznam. Nakupujete očima a podle toho uvaříte.
  • Budu doplňovat vitamíny, minerály, probiotika a bílkoviny, abych odolala všemožným virům a bacilům. Nekoupím si je v lékárně, ale připravím si domácí kvašenou zeleninu a zařadím více luštěnin. Letos je můj favorit červená čočka. Je hned hotová, nenadýmá a hlavně chutná!
  • Budu péct jablečné, hruškové a švestkové koláče s ořechy, mandlemi a semínky pro dobrou náladu a pro krásu. Také si musím vyzkoušet nové druhy vánočního cukroví. Přestože nejsem propagátorka žádného výživového směru, rozhodla jsme se, že letos vyzkouším něco raw a moc se na změnu těším.
  • Budu pít bylinkové čaje. Samozřejmě zázvorový s medem a citrónem pro zahřátí. Ale také šípkový, lipový, podbělový a mateřídouškový pro imunitu. A uvařím si jablečný svařák:-).
  • Budu chodit plavat a do sauny. Přes léto jsem si zvykla na pravidelný pohyb, ale s klesající venkovní teplotou a zkracujícím se dnem možností na pohyb venku ubývá. Bazén a sauna jsou příjemná kombinace, jak se zdravě pohnout, připravit své tělo na výkyvy teplot a hlavně jak si skvěle vyčistit hlavu.

Abych nezapomněla – o všechno se s vámi podělím v Novinkách nebo na www.facebook.com/evagoldmannovacz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *