JEŠTĚ SE VÁM NEPODAŘILO ZHUBNOUT? TAK SE DEJTE DO TOHO!

Ano, právě teď je ta správná doba, pokud to s hubnutím natrvalo myslíte vážně. Kolikrát jste začínali s novoročním předsevzetím „Do jara mám dole 10 kg“? Na jaře jsou zase oblíbené akce „Hubneme do plavek“! No a máme říjen, a jak jste na tom? Pokud jste od začátku roku skutečně zhubli těch kýžených 10 kg, pak vám gratuluji! Tahle kila jen tak lehce zpátky nedostanete, protože za těch několik měsíců jste si jistě v praxi potvrdili, že trvale nezhubnete ani nárazovými dietami ani během na 10 km bez předchozí přípravy. Ne, ne! Těch x kil navíc jste také nezískali z týdne na týden a všechno chce svůj čas.

Proč ale začít právě teď na podzim?

Využijte dobu, kdy je dostatek a největší výběr čerstvé zeleniny a ovoce. Dýně, červená řepa, kapusta, zelí a kořenová zelenina jsou potraviny, které si můžete dopřát bez ohledu na množství a co je víc, než se do sytosti najíst, pochutnat si a ještě u toho hubnout. Navíc jsou to potraviny, které jsou přirozeně krásně barevné a voňavé a tak si pochutnáte všemi smysly. Ovoce je sice sladké a ostřílené dietářky by ho nejraději ze svého jídelníčku vyřadily, protože, co je sladké, to se nesmí. Ale já jsem pro čerstvou hrušku nebo jablko a vyměňte je za kupované přeslazené a často uměle dobarvené musli. Na podzim začíná také období zahřívacího koření – kurkuma, kari, zázvor, skořice a pepř, které dodá jídlu tu správnou chuť a vůni a také nám pomůže se zrychlením metabolismu.

Dalším nesporným bonusem tohoto období je čas, který máte na získání postavy vašich snů! Nebuďte netrpěliví, ale důslední. Do vánoc se dostaví první úspěchy, získáte zdravé návyky ve stravování a v pohybu (bez toho to fakt nepůjde) a to vás bude dostatečně motivovat k tomu, abyste o svátcích nehodili flintu do žita.

Na prahu nového roku se budete cítit báječně a v plavkách vám to bude příští rok náramně slušet!!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *