JARO JE TADY.

Letos to zatím není patrné vzhledem k počasí, ale jakmile ráno, nebo kdykoliv přes den mrknete na Internet, nebo pustíte televizi, zjistíte, že právě začalo období detoxu, což skutečně znamená, že jaro začalo. I když detox se na nás valí v podobě nápojů, kosmetiky a doplňků stravy téměř po celý rok. Už jsem zaznamenala i detox lednový, podzimní, detox pleti, detox čajem a dokonce i netradiční detox. Až člověka napadne, zda je vůbec nějaký detox potřeba, když zdravě vaříme a jíme a v podstatě detoxikujeme v průběhu celého roku.

Okolo detoxikačních metod vznikl celý průmysl. Co to vlastně detox je? Jde o to, že dodržováním určitého typu diety nebo užíváním speciálních výrobků pomůžete tělu s vyplavením toxinů. Ty se v těle nahromadily během dlouhodobé konzumace alkoholu, kofeinu, cukru, nezdravých tuků a celkovým nezdravým životním stylem. K zaručeným detoxikačním metodám patří

  • Diety. Nejčastěji se jedná o pytlíky se zázračným práškem, můžete si dokonce vybrat i příchuť, třeba vanilkovou. Prášek rozpustíte ve vodě a popíjíte několikrát denně. To je základ. Někteří výrobci dokonce dovolí jedno „normální“ jídlo denně. Jiní už jsou tak daleko, že to „normální“ jídlo sami vyrobí a prodají vám ho v dalším pytlíčku a vy si z něho můžete uvařit třeba polévku, nebo upéct buchtu! Tato dieta vám pomůže na vanilkové vlně vypláchnout z těla všechny jedy, alergeny…prostě všechno špatné a vy do dalšího půstu budete jenom zářit štěstím a sršet energií.
  • Potravinové doplňky. To je něco podobného, rozdíl je pouze v užívání. Jíte normálně normální jídlo, ale před každým jídlem slupnete zázračnou pilulku, která vám „s účinností kartáče vyčistí střeva“. Jenom při představě, že se tak skutečně stane, se leknu a nic nepolknu. Pokud omylem nebo leknutím polknu, tak rozhodně zůstanu raději celý den doma – co kdyby se reklamní slogan naplnil.
  • Půsty. Ty jsou záludné. Jednak v tom, že s očistou organismu opravdu souvisí. Ale skutečnost, že na nějakou dobu zbavíte organismus přísunu živin = přísunu energie, je dost velký zásah do běžného života a výsledkem může být, že své tělo vyčerpáte a oslabíte. Když se pro půst rozhodnete, určitě byste se do něj neměli vrhat po hlavě a bez přípravy. Doporučuji nejen základní lékařské vyšetření, které potvrdí, že vaše kondice půst zvládne, ale i konzultaci s odborníkem na výživu.

Pestrý výživově bohatý jídelníček, vhodný pitný režim, pravidelný pohyb a odpočinek to je ten nejlepší detox. A jarní očista je především o změně jídelníčku na lehčí, snadno stravitelnou a méně tučnou stravu.

Tak se těšte na další článek a hlavně sem tam mrkněte na Instagram!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *